تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در کنکور

تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در کنکور

تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در کنکور

وی مشکل اصلی را پشت‌کنکوری‌ها دانست و گفت: عده‌ای سوابق تحصیلی ندارند برخی هم سوابق تحصیلی ناقص دارند اینگونه حق داوطلبان جدید ضایع می‌شود چراکه داوطلبان ضعیف نمره بهتری از کنکور می‌گیرند و داوطلبان قوی نمره خوبی را از کنکور نخواهند گرفت. 

 

خدایی نبود سوابق تحصیلی همتراز برای همه داوطلبان دلیل اصلی این نقیصه دانست و اعلام کرد:  تاثیر قطعی موجب می‌شود که افراد با نمرات بالاتر صدمه ببینند. مشکل اصلی ناهمگنی سوابق تحصیلی برای داوطلبان است. اما هر روشی که انتخاب می‌شود باید به گونه‌ای باشد که داوطلبان قوی‌تر صدمه نبینند.

 

البته رئیس سازمان سنجش در میان سخنانش آب پاکی را روی دست کنکوری‌ها ریخت و گفت: سعی داریم برای سال ۹۹ حداقل تغییرات را پیشنهاد دهیم. پیشنهاد سازمان سنجش به شورای سنجش تاثیر مثبت سوابق تحصیلی است که به احتمال بسیار زیاد همین موضوع تصویب می‌شود.

 

تاثیر سوابق تحصیلی و زوایای پنهان آن

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور نتایج مختلفی در بر دارد که یکی از زوایای آن جنسیتی‌شدن دانشگاه‌ها است چراکه بسیاری از فعالان آموزشی معتقدند که دانش‌آموزان دختر معمولا سوابق تحصیلی بهتری نسبت به پسران دارند به همین دلیل می‌توانند در کنکور نتیجه بهتری بگیرند آنچنانکه نتایج کنکور سه سال اخیر هم نشان می‌دهد که درصد قبولی دختران در دانشگاه‌ها نسبت به پسران بیشتر است. شاید در نگاه اول ورود بیشتر زنان و دختران به دانشگاه‌ها یک موفقیت برای این قشر به نظر برسد اما اثرات اجتماعی جنسیتی‌شدن دانشگاه‌ها قابل توجه است. چراکه اینگونه دختران از سطح تحصیلات بالاتری برخوردارند و پسران کمتری از لحاظ شغلی و اجتماعی در سطح آنها برای ازدواج و زندگی مشترک هستند.